Hurdacı

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları, genel olarak diğer sektörlerdeki hareketliliğine göre farklılık gösterebilir. Bakırın türü ve kalitesi gibi niteliklere göre de fiyat belirlenebilmektedir. Anca fiyatlandırmanın firmadan firmaya bağlı olarak da güncel olarak değişiklik içerebileceğini de unutmamak gerek. Bu yüzden bakır hurda fiyatları hakkında net bir rakam verilmesi mümkün olmayacaktır.

Hurda Bakır Fiyatları

Soyma Bakır Fiyatları 194,11₺/Kg
Soyulmuş Bakır Fiyatı 194,12₺/Kg
Hurda Bakır Fiyatları 163,13₺/Kg
Yanık Bakır Hurda Fiyatı 161,16₺/Kg

Her bir firmanın alım satım konusunda ortaya koyduğu fiyatlandırma politikasının son derecede iyi olduğu bilinmektedir. Değer olarak farklılık gösterecek olan bakır hurdaları için alım satım yapmadan önceki zaman diliminde firmalar incelenmeli ve en uygun rakamları ortaya koyan firmalarla çalışma yapılmaya da özen gösterilmelidir.

Geri dönüşüm firmalarında tüm hurda türlerinde olduğu gibi bakır hurdalar konusunda da ağırlık bazında alım satım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hurda bakırın kilosu 2023 yılı odaklı olarak da bu şekilde rakamlar ortaya çıkmaktadır. Her zaman bu rakamlar alıcı ya da satıcılara sunularak, ne kadar etkin bir yerde olduğu da görülebilmektedir.

Firmaların son rakamları listelenerek, en güncel haliyle bilgi almak isteyen kişilere aktarılmaktadır. Bundan dolayı bakır hurdayla ilgilenerek, alım satım sürecinin içerisine giren kullanıcıların belirli aralıklarla güncel hurda bakır fiyatları listesini ele almaları gerektiği de vurgulanmaktadır. Bu takiple beraber de en uygun rakamlarla ticaret yapmaları söz konusu olacaktır.

Bakır Hurda Fiyatı

Bakır, hurda fiyatı sebebiyle aynı zamanda en çok gelir sağlayan hurda çeşitleri arasında sayılabilir. Nitekim hurdaya çıkmış pek çok malzemeden ya da üründen bakır hurdası elde etmek mümkündür. Ulaşım, inşaat sektörü, iletişim, kimya sektörü gibi birçok alanda bakır metali kullanılır.

Bakır hurda fiyatları, diğer hurda çeşitlerinde olduğu gibi temel olarak günlük döviz kurlarına ve metal borsasına göre belirlenir. Hurda bakır fiyatları tablosunu belirlemede etkili olan diğer faktörler ise şu şekilde sıralanır:

  • Hurdanın yapısal olarak durumu
  • Taşıdığı kendine has özellikleri
  • Bakır hurdanın ağırlığı
  • Bakırın türü
  • Hurdanın kalitesi
  • Ait olduğu şehir
  • Metal borsası
  • Günlük döviz kuru

Görüldüğü üzere bakır hurda fiyatları bütün bu etkenler göz önüne alınarak hesaplanır. Taşıdığı özelliklere göre bakır hurdalarının fiyatları kendi içerisinde her zaman farklılık gösterir.

Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakırın kilosu ne kadar?” sorusu bakırın, pek çok sektör içerisinde hammadde olarak üretim süreçlerinde yer almasından kaynaklı sıkça araştırılır. Geri dönüşümde de popüler olması da buna etkendir.

Bakır hurdası alım satım yapan firmaların arasında son derecede yüksek oranda bir rekabet ortamının oluştuğunu söylemek mümkün. Hurda bakır fiyatları, aktif olarak değiştiğinden her bir müşterinin baz alacağı konumda yer alıyor. Her alan kullanılan bir ham madde olmasından ötürü alım işlemlerinde en yüksek, satışlarda da olabildiğine düşük rakamlar firmalar tarafından sunuluyor. Bu hususta da hurda bakırın kilosuna dair rakamlar şekillenmekte ve müşterileri her zaman memnun etmektedir.

Müşterilerin hurda bakır fiyatları için kafa karışıklığı yaşaması son derecede normaldir. Her firma farklı fiyatlandırma listelerini kullanıcılarına sunduğundan bu tip durumlar yaşanabilir. Bunun yaşanmaması adına her bir firmanın belirli aralıklarla takip edilmesi ve var olan bakır hurdaların en güncel fiyatlarının incelenmesi gerekmektedir. Böylelikle en uygun fiyat aralığında hizmet veren firmaları rahatlıkla bulabilmek ve her zaman onlarla alım satım işlemleri içerisinde yer alabilmek mümkün hale gelecektir.

Hurda Bakır Fiyatları Hakkında

Bakır Hurdası En Çok Nereden Temin Edilir?

Bakır hurdası, günümüzde pek çok alandan temin edilir. Ev cihazları, telefon kabloları, bilgisayarlar, mutfak gereçleri, elektronik eşyalar, ev tesisatları gibi benzeri yerlerden bakır hurdası çıkar.

1 Kilo Kablodan Ne Kadar Bakır Hurdası Elde Edilir?

Yaklaşık olarak 1 kilo kablodan, %70 oranında bakır hurdası elde edilir.

En Pahalı Hurda Çeşidi Nedir?

En pahalı hurda çeşidi metal hurdalarıdır. Buna bağlı olarak bakır hurdası da oldukça değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara