Hurdacı

Demir Hurda Fiyatları 2024

Demir hurda fiyatları, kullanılamayacak duruma gelmiş demir ya da demir içerikli materyallerin alım-satım verilerini temsil eder. Türkiye’de pek çok kişi bu anlamda ticaret yaparak gelir elde etmeyi hedefler.

Demir Hurda Fiyatları

Ekstra Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar 12,44₺/Kg
Dkp Demir Hurda Fiyatları 12,12₺/Kg
Toplama Hurda Demir Fiyatları 10,50₺/Kg
Teneke Hurdası 1,18₺/Kg

Hurda satışı için de izlenebilecek birden fazla yöntem bulunur. Kişiler, hurda satışı yaparken demir hurda fiyatları listesinden dilediği yöntemi tercih edebilir. Bu yöntemlerden ilki ve en basiti, hurdacılardır. Hurdacılar, el arabası ya da hurda arabası ile gezer ve her türlü hurdayı satın alır. Hemen her mahallede seyyar olarak gezmekte olan hurdacılar, evlerden hurda toplar ve bu hurdaları hurda firmasına götürür. Yani bir nevi aracı görevi görür. Hurdacılara hurda satmak için mahalleden geçerken durdurmak mümkündür.

Diğer bir hurda satış yöntemi ise, hurdacılara yani aracıya gerek duymadan, direkt olarak hurda firması ile iletişime geçmektir. İnternet aracılığıyla demir hurda fiyatları üzerinden  hurda alımı yapan firmalara ve bu firmalara ait iletişim numaralarına ulaşmak mümkündür.

Son yöntem ise hurdaları direkt olarak hurda firmasına teslim etmektir. Böylece birden çok hurda firması gezilebilir ve en yüksek hurda demir fiyatları ile satış gerçekleştirilebilir. Ayrıca verilen hurdanın geri dönüşüme gideceğinden, çevreye herhangi bir zarar vermeyeceğinden de emin olunabilir.

Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar?

Hurda demirin kilosu ne kadar?” sorusu geri dönüşüm çerçevesinde sıklıkla ön plandadır. Nitekim günümüzde küresel ısınma ve global kirliliğe bağlı olarak çevre koruma bilincinin artmasıyla, demir için geri dönüşüm hayli önem kazanmıştır. Demir, geri dönüşümü mümkün ve kolay olan maddelerden biridir. Türkiye’nin her ilinde pek çok firma, hurda demirleri toplamakta ve bunları tekrar kullanılabilecek şekilde geri dönüştürmektedir.

Atıl durumda olan, kullanılması mümkün olmayan demirler, hurda firmaları tarafından toplanır ve ilk etapta ayrıştırılır. Ayrıştırma işleminde demir diğer maddelerden ayrılır. Daha sonra da demirler kalitesine göre sınıflandırılır ve geri dönüşüme yönlendirilir. Geri dönüşümü yapılan demirler, hiçbir fark olmaksızın demir olarak kullanılabilirler.

Hurda demir alan firmalar da gerek hurdaların toplanması gerekse geri dönüştürülmesi noktasında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin her bölgesinde ve her ilinde hurda alımı yapan, aldığı hurda demirleri de geri dönüştüren firmalar bulmak, bu firmalara hurda demir fiyatları üzerinden hurda satışı yapmak mümkündür. Karşı karşıya olunan küresel tehditlere, ekonomik sorunlara ufak da olsa bir çözüm için demir ve demir ürünleri çöpe atılmamalı, geri dönüştürülmelidir.

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir, fiyatları açısından alım-satım işlerinde yüksek değerlere sahiptir. Hurda sektöründe süregelen fiyatların belirlenmesi işi, demir hurda fiyatları içinde geçerli olan kurallardır. Bunlara bağlı olarak demir hurda fiyatları konusunda etken olan unsurlar şu şekilde sıralanır:

  • Demir hurdalarının durumu ve taşıdığı özellikler
  • Metal borsası günlük değerleri
  • Hurdaların ebatları
  • Hurdaların yıpranma oranı
  • Geri dönüşüme uygun olup olmaması
  • Yöresel etkenler
  • Günlük döviz kurları

Buna göre demir hurdaların fiyatlandırması, her zaman günlük olarak tespit edilir. Borsada yer alan hurda değerleri, bu fiyatları her zaman etkiler. Aynı zamanda toplanan demir hurdalarının sahip olduğu özellikler ve durumu da, fiyatlarının belirlenmesinde yardımcı olur.

Demir Hurda Fiyatları Hakkında

Demir Hurda Fiyatları Sabit midir?

Hurdacılık sektörü alım ve satım işlerinde diğer hurda çeşitlerinde olduğu gibi demir hurda fiyatları da, günlük olarak belirlenir. Sabit değildir.

Demir Hurda Fiyatları Nereden Öğrenilir?

Demir hurda fiyatları hakkında bilgi almak için en yakın hurdacı ya da internet üzerinde yer alan sitelere başvurmak lazımdır.

Demir Hurda Fiyatları Alım ve Satım Olarak Değişiklik Gösterir mi?

Evet değişiklik gösterir, çünkü demir hurdası alım ve satım fiyatları farklı kalemler baz alınarak hesaplanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara