Hurdacı

Alüminyum Hurda Fiyatı 2024

Alüminyum hurda fiyatı, hurda işleri ile uğraşanların en çok araştırdığı konulardan biridir. Genel olarak hurda alım ve satım işlerinde metal hurda çeşitleri yüksek fiyatlar üzerinden işlem görür. Alüminyum hurdaları, geri dönüşümü yapılabildiği için bu açıdan da oldukça değerlidir. Yapısal olarak en yumuşak metallerden biri olan alüminyum birçok alanda kullanıma uygundur. Bu bağlamda pek çok sektörden ve alandan alüminyum hurda çeşitleri temin edilir.

Alüminyum Hurda Fiyatı

Hurda Alüminyum 57,11₺/Kg
Ofset Matbaa Kalıbı 70,50₺/Kg
Profil Alüminyum Hurda Fiyatı 57,10₺/Kg
Alüminyum Talaş 45,18₺/Kg

Alüminyum hurdaları toplandıktan sonra sırasıyla ayrıştırılır, preslenir ve kutulanarak geri dönüşümleri yapılmak üzere ilgili tesislere ya da fabrikalara transfer edilir. Hurdacılık alım-satım işleri genel anlamda çok karlı bir iştir. Alüminyum hurdaları da, hem kolay bulunması hem de fiyatının iyi olmasına bağlı olarak en iyi para bırakan hurda çeşitlerinden biridir. Bu nedenle pek çok hurdacı alüminyum hurdalarını toplamayı tercih eder.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları listesinin belirlenmesi, günlük olarak yapılır. Bu fiyatlandırmayı etkileyen başlıca faktörler ise metal borsası ve günlük döviz kurlarıdır. Hurda olarak toplanan malzemeler ve materyallerin içerisinde yer alan alüminyum oranına göre de, fiyatlar kendi içerisinde farklılık gösterir. Alüminyum hurda çeşitleri çok değerli olup, elde edildiği malzemeler ve ürünler ise şu şekilde sıralanır:

  • Teneke kutular
  • Pencereler
  • Kapılar
  • Uçak parçaları
  • Klimalar
  • Mutfak eşyaları
  • Motorlu araç parçaları
  • Folyolar
  • Ev eşyaları
  • Elektrikli cihazlar

Alüminyum hurda fiyatı tespitinde, elbette bu hurdanın taşıdığı özellikler, ağırlığı ve kalitesi de önemlidir Hurdacılık sektöründe en çok talep gören hurdalardan biri olan alüminyum, pek çok yerden toplanır. En yararlı geri dönüşüm ürünlerinden biri olan alüminyum hurdalarının en çok elde edildiği yerlerin ise sanayi siteleri, çöp kutuları, iş yerleri, yerel işletmeler, imalat tesisleri, fabrikalar, evler ve şantiyeler gibi benzeri yerler olduğu görülmektedir.

Alüminyum Hurda Fiyatı Hakkında

Alüminyum Hurda Fiyatları Nereden Öğrenilir?

Alüminyum hurda fiyatına erişmek için en sağlıklı yol; güvenilir olan hurdacı firmaları ve internet üzerinde yer alan hurdacı siteleridir.

Alüminyum Hurdası Neden Değerlidir?

Dünya genelinde en çok kullanılan üçüncü metal olması ve %100 geri dönüşümü sağlanan bir hurda çeşidi olmasından dolayı değerlidir.

Başlıca Alüminyum Hurda Çeşitleri Nelerdir?

En çok tercih edilen başlıca alüminyum hurda çeşitleri kare, boru, saç, çubuk, profil ve plakadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara